Azərbaycan Turizm Bürosu (ATB) 19-21 may tarixlərində İspaniyanın Vielha şəhərində “Macəra Turizmi Sənayesi Assosiasiyası” (ATTA) tərəfindən təşkil olunan “Adventure ELEVATE Europe 2026” təlim və şəbəkələşmə konfransında iştirak edir.
Tədbir çərçivəsində qlobal macəra turizmi sənayesindən turizm şirkətləri və turoperatorları ilə əvvəlcədən planlaşdırılmış görüşlər keçirilir. Görüşlər zamanı Azərbaycanın mədəni irsi, zəngin təbiəti, eləcə də macəra və aktiv istirahət imkanları hədəf auditoriyaya tanıdılır. Tədbir eyni zamanda yeni tərəfdaşlıqların qurulması və Azərbaycanın beynəlxalq turizm bazarında mövqeyinin gücləndirilməsi baxımından effektiv platforma rolunu oynayır.
“Macəra Turizmi Sənayesi Assosiasiyası” (ATTA) qlobal macəra turizmi sənayesini bir araya gətirən dünyanın ən böyük şəbəkələrindən biridir. Assosiasiya dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan 30 mindən çox üzvü, o cümlədən turizm şirkətləri, turoperatorları və sənayenin digər nümayəndələrini bir araya gətirir.
Assosiasiyanın regional tədbir platforması olan “AdventureELEVATE Europe” macəra turizmi sahəsində fəaliyyət göstərən liderləri və peşəkarları bir araya gətirərək fikir mübadiləsi, yeni tendensiyaların müzakirəsi və sənayenin gələcək inkişaf istiqamətlərinin müəyyənləşdirilməsi üçün geniş şəbəkələşmə imkanları yaradır.

Azerbaijan Tourism Board (ATB) participated at the international educational and networking conference “Adventure ELEVATE Europe 2026” organized by the Adventure Travel Trade Association (ATTA) held in Vielha, Spain from 19-21 May.
Over the course of the event, pre-scheduled meetings are being held with tour operators and travel agencies from the global adventure travel community, providing an opportunity to promote Azerbaijan’s unique cultural heritage, natural landscapes, as well as outdoor and adventure experiences to a targeted audience. The event also serves as an effective platform for establishing new partnerships and strengthening Azerbaijan’s presence in the international tourism market.
The Adventure Travel Trade Association (ATTA) is the world’s largest network uniting the global adventure travel industry, bringing together more than 30,000 members, including tour operators, travel agencies, destinations, and industry professionals from around the world.
“AdventureELEVATE Europe”, the association’s regional event platform, convenes industry leaders and experts to exchange ideas, explore emerging trends, and discuss the future development of adventure tourism through a dynamic programme of networking and knowledge-sharing sessions.