Azərbaycan Turizm Bürosu 11 - 15 iyun tarixlərində Moskvada keçirilən “Səyahət Et” forumunda iştirak edib. Forum Rusiya və MDB məkanında aparıcı turizm sənaye platformalarından biri kimi, turizm sənayesi peşəkarlarını, dövlət rəsmilərini və beynəlxalq ekspertləri bir araya gətirir, beynəlxalq turizm əməkdaşlığının cari tendensiyalarını, strategiyalarını və inkişafını müzakirə edir.
Forumun işgüzar proqramı çərçivəsində Azərbaycan Turizm Bürosunun Rusiya Federasiyasındakı rəsmi nümayəndəliyinin Direktoru Cəlal İsmayılov iyunun 12-də “Azərbaycan Turizm Bürosu ölkənin turist istiqaməti kimi cəlbedici imicini necə yaradır” mövzusunda məruzəçi qismində çıxış edib. Sessiya müxtəlif ölkələrin turizm orqanları arasında təbliğat, brendinq və təcrübə mübadiləsi məsələlərinə həsr olunmuşdu.
Bu cür yüksək səviyyəli tədbirlərdə iştirak, Azərbaycan Turizm Bürosuna Rusiya və digər MDB ölkələrindəki tərəfdaşlarla əməkdaşlığını daha da gücləndirməyə, Azərbaycanın müxtəlif turizm imkanlarını tanıtmağa və rusiyalı səyahətçilərin Azərbaycana artan marağını təşviq etməyə imkan verir.

Azerbaijan Tourism Board took part in Let’s Travel! International Tourist Forum, which is being held in Moscow from June 11 to 15. The forum is one of the leading platforms for the tourism industry in Russia and CIS region, gathering key professionals, government representatives, and international experts to discuss trends, strategies, and cooperation in global tourism development.
ATB was represented by Jalal Ismayilov, Director of Representation Office of ATB in Russian Federation, who took part as a speaker at the foresight session on June 12 with a topic “How ATB creates an attractive image of the country as a tourist destination. The session focused on international promotion, destination branding, and exchange of experiences between different countries.
Participation in such high-level events allows ATB to further strengthen its cooperation with partners in Russia and other CIS countries, promote Azerbaijan’s diverse tourism offerings, and support the growing interest of Russian travelers towards Azerbaijan.