Noyabrın 27-də növbəti ilin 17-22 may tarixlərində Bakıda keçiriləcək BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasına (WUF13 Forumu) hazırlıq və koordinasiya işləri çərçivəsində yerləşmə vasitələri nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə WUF13 Azərbaycan Əməliyyat Şirkətinin və Azərbaycan Turizm Bürosunun nümayəndələri tərəfindən beynəlxalq forumun təşkilati məsələlərində ümumi yanaşma və standartlar, qonaqların yerləşdirilməsi, xidmət standartları və logistika məsələləri, eləcə də yerləşmə vasitələrinin tədbirə hazırlıq prosesinə vahid koordinasiya çərçivəsində cəlb olunmasının əhəmiyyəti qeyd edilib. Azərbaycanda yerləşmə vasitələrinin bu kimi beynəlxalq tədbirlərin təşkili sahəsində təcrübəsi vurğulanaraq mümkün əməkdaşlıq imkanları diqqətə çatdırılıb.
Bakı, Sumqayıt və Abşeron üzrə 100-dən artıq yerləşmə vasitəsinin nümayəndələrinin iştirak etdiyi görüşdə tədbirə hazırlıqla bağlı müzakirələr aparılıb və müvafiq olaraq sənaye nümayəndələrinin sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, 2026-cı ilin 17-22 may tarixlərində Bakıda təşkil olunacaq WUF13 Forumu sürətli urbanizasiya və onun şəhərlərin inkişafına təsirinin araşdırılması məqsədilə iki ildən bir keçirilən qlobal platformadır.

On 27 November, a meeting was held with representatives of accommodation providers as part of the preparation and coordination efforts for the Thirteenth Session of the UN World Urban Forum (WUF13), which will be held in Baku on 17–22 May 2026.
During the meeting, representatives of the WUF13 Azerbaijan Operations Company and Azerbaijan Tourism Board (ATB) highlighted the overall approach and standards related to the organization of the international forum, including guest accommodation, service requirements, logistics, and the importance of engaging accommodation providers in a unified coordination framework.
The meeting, attended by representatives of more than 100 accommodation providers from Baku, Sumgayit, and Absheron, featured briefings on event preparations and an interactive exchange with industry representatives.
The Thirteenth Session of the World Urban Forum (WUF13) is the premier global conference on urbanization convened every two years by the United Nations Human Settlements Programme (UN-Habitat).